Павло Розенко доручив місцевим органам влади відновити соціальні виплати переселенцям

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко доручив головам обласних і районних державних адміністрацій, керівникам органів місцевого самоврядування у найкоротші терміни забезпечити повне виконання постанов Кабінету Міністрів України щодо виплати пенсій та соціальних допомог вимушеним переселенцям та організувати належний контроль за коштами Держбюджету, Пенсійного фонду, які виділяються переселенцям.

«Враховуючи численні звернення громадських організацій та вимушено переміщених осіб, Уряд вніс зміни до постанов №502 та №637, якими, зокрема, скасовується норма щодо проставляння у довідці ВПО відмітки органами Державної міграційної служби та врегульовуються деякі питання здійснення виплат переселенцям»

, – сказав Павло Розенко на селекторній нараді з керівниками органів місцевої влади і самоврядування. За його словами, відтепер довідка переселенця буде діяти безстроково, що дасть змогу забезпечити вчасне отримання пенсій та інших соціальних виплат.

«На сьогодні питання забезпечення пенсійними і соціальними виплатами вимушено переміщених осіб та забезпечення дієвого контролю за коштами Держбюджету є одним із ключових пріоритетів Кабінету Міністрів України. Перед нами стоїть завдання, щоб всю необхідну соціальну допомогу справді отримували ті люди, які вимушені були покинути місце свого постійного проживання, – зауважив Віце-прем’єр-міністр. – Адже численні перевірки фактів зловживань, які були виявлені і Службою безпеки України, і у ході верифікації, яку проводять Мінсоцполітики, Мінфін та Пенсійний фонд, свідчать про те, що часто соцвиплати потрапляють не справжнім переселенцям, а тим, хто через різноманітні схеми, оформили виплати не будучи ВПО».

«Зараз від організації роботи голів обласних і районних державних адміністрацій, керівників управлінь соцзахисту населення залежить наскільки ефективно та прозоро будуть здійснюватися виплати переселенцям і наскільки швидко будуть відновлені виплатити тим, кому з тих чи інших причин вони були призупинені. В найкоротші терміни необхідно забезпечити виконання цих двох постанов Кабінету Міністрів України, забезпечити утворення нових комісій з питань призначення або відновлення соцвиплат»

, – наголосив Розенко.

Павло Розенко також зауважив, що відповідно до прийнятого парламентом Закону, тим ВПО,в кого у довідці місцем проживання вказані управління соцзахисту населення, міські, районні органи влади тощо в місячний термін потрібно буде пройти перереєстрацію.

«Зараз реєстрація за тими адресами не допускається. Враховуючи норми, які були прийняті народними депутатами України, такі довідки мають бути перереєстровані у місячний термін із занесенням до довідки адреси фактичного місця проживання»

, – сказав Віце-прем’єр-міністр, наголосивши при цьому, що тотальної перереєстрації не буде, мова йде лише про невелику кількість людей.

Віце-прем’єр-міністр вкотре підкреслив, що справжнім переселенцям немає чого турбуватися – турбуватися варто тим, хто на горі людей побудував злочинні схеми.

rozenko_nakaz_vaplatu.jpg

Джерело: kmu.gov.ua

Вам понравиться


error: Копирование запрещено!