Нові елементи періодичної таблиці Менделєєва

Вчені присвоїли назви новим елементам періодичної таблиці – nihonium (Nh), moscovium (Mc), tennessine (Ts) і oganesson (OG). Раніше вони мали тільки номери – 113, 115, 117 і 118. Імена елементів будуть використовуватися в тестовому форматі протягом 5 місяців раніше, ніж будуть присвоєні офіційно.

mendeleev_table_new.jpg

Назви були визначені Міжнародним союзом теоретичної і прикладної хімії 30 грудня 2015 г. Вони додані в сьомий рядок таблиці Менделєєва 8 листопада 2016 року. До цього моменту всі бажаючі можуть відправити свої зауваження і відгуки в організацію.

За традицією, елементи отримують назви в зв’язку з міфологічною концепцією, мінералом, географічним районом, властивістю елемента або ім’ям вченого. Вони повинні завжди закінчуватися на -ium, -ine або -on.

Всі чотири елементи в природі не зустрічаються, вони були синтетично створені в лабораторіях. Номер 113 названий на честь Японії (Ніхон), де і був синтезований вперше. Ще два елементи були отримані в лабораторії Oak Ridge штату Теннессі і в Національній лабораторії Лоуренса Лівермора в Каліфорнії. Moscovium отриманий в Дубні, Росія.

Вам понравиться


error: Копирование запрещено!