Комісія з дотриманням вимог прозорості та публічності прийняла рішення про затвердження тарифів на послуги ЖКГ

9 червня на відкритому засіданні Комісії за участю народних депутатів, громадськості, експертів, представників органів місцевого самоврядування, ліцензіатів та міжнародних організацій було всебічно розглянуто та затверджено рішення про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для потреб населення.

zhkg_news_prise_1.png

Попередньо проекти тарифів схвалювалися на відкритому засіданні Комісії 5 травня та оприлюднювалися на офіційному веб-сайті НКРЕКП. Відповідні рішення Комісії після підписання буде надіслано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції та опубліковано.

Цім рішенням передував розгляд питань, які підтверджують правильність кроків Комісії з урахуванням світового досвіду, відповідність Коаліційній Угоді і законам України:
• про заборону встановлення тарифів на рівні нижче обґрунтованих;
• відхід від різних цін на природний газ, що призводило до значних маніпуляцій;
• доцільність відмови від ганебної практики підтримки неефективної діяльності підприємств механізмом «різниці в тарифах» за рахунок коштів громадян через державний бюджет України.

Так, на засіданні розглянуто акт перевірки ТОВ «Енергія-Новий Розділ», яке за рахунок маніпуляцій з обсягами природного газу та застосуванням цін на газ, що у 2014-2015 роках були різними залежно від категорій споживачів, завдало збитків НАК «Нафтогаз України» у сумі близько 553 млн. грн, і Комісія звертається до правоохоронних органів за результатами цієї перевірки. Результати таких перевірок лише підтверджують необхідність єдиних цін на природний газ, як інструменту боротьби з корупцією. Як зазначив Голова Комісії Дмитро Вовк: «НКРЕКП у черговий раз звертається до правоохоронних органів щодо аналогічних зловживань і тому підтримує рішення Уряду про перехід на єдині ціни на природний газ».

На відкритому засіданні також було розглянуто спільну доповідь КМДА як виконавчого органу місцевого самоврядування та ПАТ «Київенерго» як надавача послуг, де було розкрито приклад ефективної взаємодії в межах повноважень, результати роботи та подальші плани з підвищення ефективності. «КМДА розуміє свою роль та впливає на роботу Київенерго. Результатом такої роботи спільно з НКРЕКП було схвалення інвестиційної програми з досягненням 100 % обліку теплової енергії», – наголосив Петро Пантелеєв, заступник голови Київської міської державної адміністрації. Олександр Фоменко, генеральний директор ПАТ «Київенерго», подякував за підтримку у впровадженні реформ в енергетичному секторі та зауважив: «Київенерго виконує річний план та до початку опалювального сезону досягне 100 % оснащеності приладами обліку».

«Наступним кроком має бути впровадження стимулюючого тарифоутворення як передумови до підвищення ефективності підприємств та залучення масштабних інвестицій. Важливо врахувати і екологічний компонент відповідно до зобов’язань України», – зазначив Геннадій Варламов, д.т.н., професор, завідувач кафедри теоретичної та промислової теплотехніки НТУУ «КПІ».

«Чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 грн за 1 Гкал, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 грн за 1 Гкал, що відповідає середньозваженому зростанню на 95,3 %», – зазначила керівник профільного департаменту НКРЕКП Світлана Черних під час обговорення питання. Вона пояснила, що збільшення тарифів спричинили такі ключові фактори: зростання паливної складової (на 474 грн/Гкал), тарифу на електроенергію (13 грн/Гкал) та заробітних плат (9 грн/Гкал).

Як зазначили у своїх виступах експерти енергетичної групи Реанімаційного Пакету Реформ Юлія Усенко та Тетяна Бойко: «Рішення Комісії було доступно на сайті Регулятора, висвітлювало фактори змін і, на нашу думку, є досить обґрунтованим. При цьому є напрями, що потребують злагодженої роботи Уряду, депутатів, а саме остаточна лібералізація ринку природного газу та електричної енергії».

Заключне слово на засіданні Комісії було надано екс-Голові Державної комісії з регулювання цін та енергетичного контролю Литви Діані Корсакайте, яка відзначила, що це складні, але єдино правильні рішення, які повністю відповідають досвіду Європи та її особистому досвіду роботи в енергетичному регуляторі.

Підсумовуючи Голова НКРЕКП Дмитро Вовк підкреслив: «Комісія приймала рішення у прозорий спосіб. Після отримання рішення Кабміну ми провели моніторинг цін на природний газ. Також врахували рівень доходів населення та систему субсидій і тому маємо прийняти ці рішення».

zhkg_news_prise_2.png

Відео-запис відкритого засідання Комісії

Джерело: nerc.gov.ua

Вам понравиться


error: Копирование запрещено!