Війна

Війна – явище аморальне по своїй суті. В ній немає нічого шляхетного. Більш того, війна вбиває усіляке благородство, розтоптуючи його ордами оскаженілих вершників, кроками солдатів під монотонні вигуки ротного. Вона – суто нищівна сила. Це – відчай, критична точка людського непорозуміння. І ось уже всі основи людського буття знищуються одним невпевненим натисканням на курок. Батько стоїть проти сина, тримаючи руку біля кобури, брат стоїть проти брата, знімаючи з запобіжника зброю, і дивляться один на одного тим тупим, звірячим поглядом, від якого волосся на голові стає дибом. І найстрашніше те, що в цьому погляді немає ненависті, лише тваринний інстинкт і пусте, підсвідоме визначення –“Ворог”.

viyna_1_piuwiuv834vn.jpg

Війна – жахливе явище. Якась жалюгідна мить бою, і ось вже сотні передчасно обірваних життів, як зірване занадто рано листя, вкривають поле страшним траурним полотнищем. Тисячі переживань, що вже ніколи не здійсняться, тисячі майбутніх миттєвостей, тисячі сліз горя і радості назавжди знаходять собі притулок в розпушеній снарядами землі. Все знищується в запеклій бойні, адже у війни великі запити. Плата, необхідна для бою, – тисячі життів, і війна забере її сповна.

viyna_2_9834n9u9m.jpg

Але часто війна забирає набагато більше. Вона цинічно забирає особистості, забирає почуття і всяку духовність. І ось вже поряд з сотнею, що лежать на траві, мерців ще тисяча сидить в окопах, бомбосховищах, будинках. Вони живуть, ходять, дихають, але їх погляд нічим не відрізняється від неживого погляду тих, що назавжди залишились в землі. І, на жаль, це явище, дуже розповсюджене.

viyna_3_2384nvuioev.jpg

Але навіть серед війни, серед бажань вбити і вижити, що перемішалися в одну, вже не людську природу, трапляються особистості, що зберегли себе людьми. Саме вони вершили справжні подвиги, саме вони залишалися осередком людства серед цього хаосу. Вони часто гинули, але той їхній шляхетний бій серця продовжував звучати у сотнях грудях, зворушуючи навіть камінні серця…

Володимир Макарусь

Вам понравиться


error: Копирование запрещено!