У конференц-залі Донецької ТПП відбувся екологічний семінар «Поводження з відходами»

В травні у конференц-залі Донецької ТПП відбувся спеціалізований екологічний семінар «Поводження з відходами: законодавче регулювання, контроль, практична схема управління, нові вимоги», що був присвячений питанням законодавчого та нормативного регулювання, державного контролю та основними схемами менеджменту у сфері поводження з відходами виробництва.
По зазначеним питанням доповіли начальник відділу поводження з відходами департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Олег Бережной, представники Державної екологічної інспекції в Донецькій області та Українського наукового інституту технічної екології. Слухачі семінару — працівники екологічних служб промислових і комунальних підприємств області мали змогу обговорити актуальну тематику та задати доповідачам запитання.
Представник департаменту екології та природних ресурсів Олег Бережной розповів присутнім про вимоги до підприємств в сфері поводження з відходами.
Зокрема, він зазначив, що Законом України «Про відходи» (ст.17, 26, 32, 33, 34) встановлено наступні вимоги до підприємств в сфері поводження з відходами:
1. Визначення складу і властивостей відходів, що утворюються, а також ступінь небезпечності відходів для навколишнього природного середовища  та  здоров’я  людини відповідно до нормативно-правових актів.
2. На основі  матеріально-сировинних  балансів  виробництва виявляти і вести первинний поточний обліккількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються,  знешкоджуються  та  видаляються,  і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку.
3. Мати дозвіл  на здійснення операцій у сфері поводження з відходами,  якщо їхня діяльність призводить до утворення відходів, для яких Пзув перевищує 1000.
4. Суб’єкти господарської  діяльності  у  сфері  поводження  з відходами,   діяльність  яких  призводить  виключно  до  утворення відходів,  для  яких  Пзув  від  50  до  1000,  зобов’язані щороку подавати   декларацію   про   відходи  за  формою  та  у  порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.
    Зі вступом в дію постанови КМУ від 18.02.2016 року «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми» підприємство має можливість подати декларацію не лише через центр надання адміністративних послуг, але і через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами.
Подання декларації про відходи через електронну систему значно зменшує кількість часу, яку представники підприємств затрачували на цю процедуру раніше, позбавляє необхідності відвідувати центр надання адміністративних послуг, дозволяє подати декларацію у будь-якому місці та у зручний час. Є одним з перших кроків на шляху до електронного урядування, яке вже протягом декількох наступних років буде запроваджено для більшості дозвільних процедур та адміністративних послуг.
Ознайомитися з ресурсом можна за посиланням http://testv.e.gov.ua/site/index.  
     Розпочати роботу необхідно з визначення Пзув, який є критерієм подачі декларації про відходи. Для цього необхідно скористатися калькулятором, який знаходиться внизу головної сторінки сервісу за посиланням: testv.e.gov.ua/site/index.
     Якщо розмір Пзув виявився від 50 до 1000, необхідно продовжити роботу натиснувши на «Подати декларацію про відходи». Детальна інструкція про те як працювати з сервісом знаходяться за посиланням: testv.e.gov.ua/site/instruction.
5. Мати ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
   6. Об’єкти поводження з небезпечними відходами необхідно ідентифікувати  відповідно до вимог Закону  України  «Про об’єкти підвищеної небезпеки».
7. Суб’єкти господарської  діяльності  у  сфері  поводження  з відходами   укладають   договори   з   юридичною   особою,  яка  в установленому  порядку  визначена  виконавцем  послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об’єкт утворення відходів.
8. Всі відходи, що утворюються на території України підлягають в обов’язковому порядку державному обліку та паспортизації  у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
     Також Олег Миколайович поінформував, що набрав чинності ЗАКОН УКРАЇНИ «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною». Закон визначає організаційні та правові засади діяльності фізичних та юридичних осіб, пов’язаної з утворенням, збиранням, перевезенням, зберіганням, обробленням, переробкою, утилізацією, видаленням побічних продуктів тваринного походження, не призначених або визнаних непридатними для споживання людиною, продуктів оброблення, переробки побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною.

Вам понравиться


error: Копирование запрещено!