Ініціація призначення Богдана Витвицького на посаду Генерального прокурора України

Лист-звернення до президента України:

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
П. О. Порошенко

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

«7» травня 2016 року

Шановний Петре Олексійовичу!

Просимо Вас прийняти до уваги наступні пропозиції і актуальні рекомендації фахівців у галузі права та представників громадянського суспільства в частині відбору та призначення кандидата на посаду Генерального прокурора України.

Починаючи з 2014 року перед Україною постали виклики, які не мають прикладів для порівняння за увесь час відновленої державної незалежності.

Такі виклики часу пов’язані з недвозначним, невідворотним та безвідкличним запитом громадян на рішучі та стратегічні перетворення у всіх галузях соціально – економічного життя з вихідним орієнтиром на реалізацію місії становлення держави, у якій панує справедливість, право та порядок.

На жаль, спроби впровадження швидких та ефективних реформ на політичному рівні були знівельовані в дійсності: не так фактором збройної агресії Російської Федерації, що відбувається з 20 лютого 2014 року, а перш за все, – через ігнорування вимог верховенства права, розвиток стану беззаконня та вседозволеності для окремих категорій громадян, які займають привілейоване становище у суспільстві завдяки повноваженням або тим чи іншим інструментам впливу. Маємо констатувати, що й рівень корумпованості у суспільстві за останні 2 роки не знизився, як, власне і сфера розгалуженості даного явища у суспільстві.

Держава, в якій закон застосовується вибірково і винятково за примхою чи на догоду інтересам окремої групи осіб, а не в узгодження з принципами справедливості, – приречена.

З огляду на положення Конституції України, виняткова міра відповідальності в питанні забезпечення законності та панування справедливості в суспільстві покладається на органи прокуратури, структуру яких очолює Генеральний прокурор України.

В розрізі питання про відбір та призначення особи на посаду Генерального прокурора України закликаємо Вас звернутися до досвіду минулих років: призначення, які мали місце починаючи з 2014 року на відповідальну посаду ставали результатом саме політичного, однак не суспільно – політичного консенсусу. Проте, окрім волі політичних еліт, процес призначення особи на посаду Генерального прокурора України має враховувати вимоги гласності та підзвітності даного процесу громадськості, бо ж делеговані повноваження Президента та Парламенту похідні від влади народу як єдиного джерела влади.

Переконані, що виключною передумовою до призначення особи на посаду Генерального прокурора України має слугувати «чисте ім’я» кандидата, його виняткова ділова репутація та беззаперечний рівень фаховості.

Підкреслюючи критичну необхідність використання неповторних можливостей, які сьогодні існують в розпорядженні нашої держави, всеціло усвідомлюючи первинну потребу забезпечення панування справедливості та верховенства права в суспільстві, репрезентуючи професійні кола юристів та думку громадськості, висловлюємо наше бачення та рекомендуємо Вам, пане Президенте, призначити Генеральним прокурором України авторитетного фахівця: пана Богдана Витвицького, федерального прокурора Сполучених Штатів Америки у відставці, доктора юридичних наук, доктора філософії, громадянина Сполучених Штатів Америки, – з наступним зобов’язанням отримання громадянства України для виконання відповідних повноважень.

Звернення підтримали:

1. Володимир Василенко (Надзвичайний і Повноважний Посол України, голова ГО «Громадська комісія з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні», доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України);
2. Іван Тимченко (Голова Конституційного Суду України з 19.10.1996 р. по 18.10.1999 рік, заслужений юрист України);
3. Віктор Шишкін (Народний депутат України 1-го, 2-го та 3-го скликань, суддя Конституційного Суду України, заслужений юрист України);
4. Олександр Скіпальський (Генерал-лейтенант, почесний голова правління Об’єднання ветеранів розвідки України);
5. Сергій Шевчук (Народний депутат України 4-х скликань);
6. Василь Кисіль (Професор кафедри міжнародного приватного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, правознавець, доктор юридичних наук);
7. Данило Курдельчук (Віце – президент Світового Конгресу українських юристів, президент Української іноземної юридичної колегії, заслужений юрист України);
8. Станіслав Батрин (Голова ГО «Відкрита Україна», засновник та керівник проекту «Відкритий Суд», кандидат юридичних наук, правозахисник);
9. Олег Березюк (Голова Українського юридичного товариства, адвокат, правозахисник);
10. Микола Сірий (Правознавець, кандидат юридичних наук, адвокат);
11. Ігор Турянський (Надзвичайний і Повноважний Посол України).

Джерело: http://open-court.org/

Вам понравиться


error: Копирование запрещено!