Влада і громадськість в форматі «світового кафе» обговорили проблеми регіону

В Краматорському відділенні Донецької торгово-промислової палати представники обласної влади та громадськості дискутували в форматі «світового кафе».

Захід відбувся в рамках Платформи підтримки діалогів в Україні – проекту, що впроваджується організацією «Європейський форум з міжнародної медіації та діалогу» (mediatEUr) в партнерстві з Програмою розвитку ООН в Україні. Головною метою проекту є підтримка українських діалогових ініціатив заради миру, демократичних перетворень і благополуччя в Україні.

Протягом декількох годин учасники обговорювали соціально-економічні та політичні проблеми регіону, способи взаємодії громад і місцевої влади, а також роль діалогових процесів у побудові конструктивних взаємин.

Серед основних проблем були названі як кризові явища в економіці, так і психологічна невизначеність, невлаштованість громадян у зв’язку з військовими діями і окупацією частини території Донецької області.

Однією з головних тенденцій учасники дискусії визначили процес природної децентралізації в регіоні. «Через збройний конфлікт обласний центр був окупований. Практично всі обласні структури центральних органів влади виявилися розкиданими по різних містах Донеччини. Це не можна назвати децентралізацією в тому вигляді, в якому ми розуміємо цей процес. Але це своєрідний прототип децентралізації – в місті з’являються структури, заради яких не треба їхати до обласного центру», – зазначив директор департаменту з питань внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації Олександр Меланченко.

На завершення учасники діалогового майданчику обмінялися контактами для подальшої взаємодії в пошуку способів вирішення актуальних проблем регіону.

Вам понравиться


error: Копирование запрещено!